03.05.2019

Ön Muhasebe Programı İhtiyacınızı Nasıl Anlarsınız?

Ön Muhasebe Programı İhtiyacınızı Nasıl Anlarsınız?

Ön muhasebe programına ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız bu konuyu bir kere daha gözden geçirmenizde fayda var.

Ön muhasebe programı özellikle ticari yaşamına yeni başlamış olan işletmeler için büyük bir önem taşıyor. Bütün kalemlerin tek tek işlenmesini ve sıkı bir takibini gerektiren ön muhasebe ile işletmenizin geleceğine dair rakamsal verilere dayalı olarak öngörü edinebilirsiniz. İşletmenizin ufalmaya mı yoksa büyümeye mi gideceğini anlar, hamleleri çok daha erken kestirebilir ve stratejilerinizi bu doğrultuda oluşturabilirsiniz.

Finansal Yönetimde Desteğe İhtiyacınız Var Mı?

Özellikle kendi işinizi kuruyorsanız işletmenizin finansal süreçlerini sıkı bir şekilde takip etmeniz zorunludur. Ön muhasebe, genel muhasebenin düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için gereken ilk adımdır. Bu aşamada yapacağınız hatalarla fazlaca boğuşmak zorunda kalıyor, tekrarlara düşüyor ve sık kontrol ile çok vakit kaybediyorsanız üzerinizdeki bu iş yükünü azaltacak ve riskleri elimine edecek olan çözümü ön muhasebe programı ile bulabilirsiniz.

Bir Çalışanı Karşılayacak Bütçeniz Yok Mu?

Ön muhasebe programı ile yapılabilecek işlemlerin hepsi için bir çalışanınız olmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak bir çalışanın yıllık maliyeti ile programların yıllık maliyetleri arasındaki fark kazancınızda hatırı sayılır bir meblağ olarak görünecektir. İşi bilen bir çalışan için yapacağınız harcama yerine ön muhasebe işlemlerini kendi başınıza yürütmek için satın alacağınız bir ön muhasebe programı maliyet açısından karda olmanızı sağlayacaktır.

İşlediklerinizi Saklamakta Zorlanıyor Musunuz?

Ön muhasebe programları ile işlediğiniz her verinin takibini yapabilirsiniz. Defterlerin kaybolması, excel dökümanlarında hatalı formüllerin işlenmesi ya da elektronik belgelerin kaybolması gibi risklerden muaf olabilirsiniz. Bulut teknolojisi ile güvenli bir depolama alanında saklanabilen, dilediğiniz kadar çok dijital saklama alanında muhafaza edilebilen veriler ile işlenmiş defterlerin kalabalığından ya da bilgisayarın çökmesi sonucu kaybolacak olan datanın getireceği zarardan kendinizi kurtarabilirsiniz.

Takip Etmek Sizin İçin Çok Fazla Mesai Mi Demek?

Ön muhasebe programı ile işlediğiniz her veriye ulaşmanız ve takibini düzenli olarak yapabilmeniz mümkün olabilir. Defter sayfalarını tek tek ve hatta satır satır kontrol etmek ya da excel belgeleri içinde aradığınızı bulmak için harcayacağınız vakitten çok daha azını harcayarak ön muhasebe programı ile sağlıklı bir takipte bulunabilirsiniz. Sadece birkaç tık ile istediğiniz tarihte, istediğiniz dökümleri ekranınızda görüntüleyebilir ve karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

Tüm bu şartlar göz önüne alındığı zaman ön muhasebe programı kullanmanın, ihtiyaçlarınızı karşılamakta sunduğu çözümler işletmenizin geleceği açısından daha doğru kararlar vermenize fayda sağlayacaktır. İşletmenizin ne hızda büyüdüğünü, kar ve zarar dengesini, mali açıdan gereksinimlerinin karşılanması için hedeflediğiniz gelir seviyesini belirleyebilmeniz için size gereken kolaylığı ve geleneksel yöntemlerin ötesinde bir koruma garantisini elde edebilirsiniz.

Bizim Hesap ile Ön Muhasebe

Siz de işletmeniz için en sağlıklı adımları atmak adına hemen ön muhasebe programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanımı kolay online ön muhasebe programı Bizim Hesap, yukarıda sayılan tüm kolaylıkları sizlere sadece günde bir liraya sağlıyor. Üstelik anlaşmalı olduğu birçok kurum ile işletmeniz için daha fazla avantaj sağlamanız da mümkün.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.