28.02.2019

İşyerinde Stresle Başa Çıkmanın 6 Yöntemi

İşyerinde Stresle Başa Çıkmanın 6 Yöntemi

Hepimiz zaman zaman işlerimizle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Kimi zaman beklenen bir mailin gecikmesi, kimi zaman muhasebe hesaplarının şaşması, kimi zamansa iş arkadaşları ile yaşanan iletişim sorunları. Gün içinde birden fazla dış etkene maruz kalıyoruz. Peki bu stresle nasıl baş edebiliriz?

Gelin kolay yöntemlerle işyerindeki günümüzü daha keyifli hale getirelim.

1. Gülümseyin

Her sabah gülümsemeyi alışkanlık haline getirin. “İçimden gelmiyor” demeyin. Beyin siz neyi uygulamaya başlarsanız, onu kısa bir süre sonra gerçek eylem olarak algılamaya başlıyor ve mutluluk hormonu salgılıyor.

2. Doğru Nefes Alın

Dik oturun ve doğru nefes alın. Nefes alıp-verme eylemi sandığımız kadar da kolay değilmiş aslında. Gün boyunca burundan alınarak, diyaframı şişirip, ağızdan yavaş yavaş verilen nefes sayesinde daha az stres yapacağınız, daha sakin bir gün geçirdiğinizi fark edeceksiniz.

3. Bol Su İçin

Bol bol su için. Su içmek, metabolizmanızın doğru çalışmasını sağlar. Sağlıklı bir vücut, doğru kararlar vermenizde büyük rol oynar. Masanızdan bir şişe su bulundurmayı ve her saat başı bir bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

4. Müzik Dinleyin

Özellikle de sakinleştirici müzikler dinleyin. Araştırmalar gösteriyor ki iş yerinde hafif müzik dinleyenlerin işlerinde daha sakin ve çözüm odaklı oldukları gözlenmiş.

5. Espri yapın

Uzmanlar gün boyu asık suratla çalışanların gün boyu daha çok stres yaptığını ve kalitesiz çalışma saatleri geçirdiğini söylüyor. Rahatlayın biraz, dozunda esprilerle işinizdeki verimliliği arttırabilirsiniz.

6. İşlerinizi listeleyin

Yapılacak işlerinizi kafanıza değil Bizim Hesap’a not edin. Alacak, verecek, çek, senet, tahsilat. Tüm tablolarınızı Online Ön Muhasebe Programı Bizim Hesap’a kaydederseniz, günü gelince size hatırlatırız, asla unutmaz ve stres yapmazsınız. Stresi az, huzuru bol günler dileriz.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.