19.11.2018

Hangi Firmalar Ön Muhasebe Programı Kullanmalı?

Hangi Firmalar Ön Muhasebe Programı Kullanmalı?

İtiraf edelim; ön muhasebe başlı başına zor bir iş. Zaman zaman hesaplar şaşabilir, nerede yanlış yapıldığını bulmak bile saatler sürebilir. Tabii bu arada diğer işler birikmeye devam eder. Bu durum hem zaman kaybına hem de çalışanların motivasyonunun ve enerjilerinin düşmesine sebep olabilir. Ön muhasebe programı, ön muhasebe işlerinin kolaylaşmasını sağlarken diğer yandan da hata yapma olasılığını minimize eder. Peki hangi firmalar ön muhasebe programı kullanmalıdır?

● KOBİ olarak adlandırılan küçük ve orta ölçekli işletmeler● Büyümekte olan ve genişleyen operasyonunu daha iyi yönetmek isteyen firmalar
● Ön muhasebesini işletme bünyesinde tutan tüm firmalar
● Az sayıda çalışanı olan, kendi işini yöneten girişimciler
● Muhasebe departmanında iş yükü fazla olan büyük ölçekli işletmeler
● Freelance (serbest) çalışanlar.

Tüm bu maddelerden de anlaşılabileceği üzere; irili ufaklı tüm firmalar, hatta tek başına çalışanlar bile ön muhasebe programı kullanabilir. Peki siz firma olarak bir ön muhasebe programına ihtiyacınız olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Eğer ön muhasebe süreçlerinizi verimli yönetemediğinizi düşünüyorsanız, sık sık hatalarla karşılaşıyorsanız, gelir – gider takibi yapmakta zorlanıyorsanız, fatura kesme ve tahsilat süreçleriniz yavaş ilerliyorsa, raporları ve tabloları hazırlamak günler hatta haftalar alıyorsa artık bir ön muhasebe programına geçme zamanınız gelmiş demektir.

Ön Muhasebe Programının İşletmeye Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Önceden kağıt, defter ve klasör yığınları arasında tutulan ön muhasebe kayıtları günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte online ön muhasebe programları üzerinden tutuluyor. Peki ön muhasebe programları firmalara sadece zaman konusunda mı avantaj sağlıyor? İşte A’dan Z’ye tüm özellikleriyle online ön muhasebe programı kullanmanın işletmeye sunduğu avantajlar…

● Defter Tutmanıza ya da Excel Kullanmanıza Gerek Kalmaz

Özellikle kolay bir kullanım sunan ön muhasebe programlarından birini tercih ederek işlerinizi daha düzenli ve verimli hale getirebilirsiniz. Ön muhasebe programlarında size hazır olarak sunulan tablolar sayesinde Excel kullanmanıza ya da defter tutmanıza gerek kalmaz.

● Fatura Kesme Süreciniz Hızlanır

Ön muhasebe programlarında yer alan e-fatura entegrasyonu ile kolay ve seri bir şekilde e-fatura kesebilirsiniz. Bunun için sistemde fatura şablonunuzu oluşturmanız yeterli. Yine bu programlar sayesinde geçmişteki faturalarınızı görebilir, düzenli fatura işlemlerinizi tek tıkla yapabilirsiniz.

● Kolay Tahsilat Takibi

Ön muhasebe programının sunduğu e-tahsilat entegrasyonu sayesinde tahsilatlarınızın ve ödemelerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Müşterilerinizi teker teker aramanıza ya da hatırlatma yapmanıza gerek kalmaz. Online kredi kartıyla hızlı bir şekilde tahsilatlarınızı yapabilir, tüm bu süreçleri otomatik hale getirebilirsiniz. Böylelikle hiçbir tahsilatınız unutulmaz ya da gözden kaçmaz.

● Kolay Cari Hesap Takibi

Ön muhasebe programı kullanıyorsanız; ödeme, fatura, e-tahsilat bilgilerini kaydettiğinizde cari hesap bilgileriniz de otomatik olarak güncellenir. Bu sayede tüm tahsilat ve ödemelerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

● Kolay Gelir – Gider Takibi

Bir dünya iş yükü arasında gelir–gider tablonuzu incelemeye, finansal durumunuzla ilgili raporlar hazırlamaya vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Kolay arayüze sahip bir ön muhasebe programı ile şirketinizin gelir–gider tablosunu dilediğiniz her an görebilir, istediğiniz rapora sadece tek tık ile ulaşabilirsiniz.

● Her Zaman Her Yerden Kolay Erişim

Hepimizin işe gidemediği, evden ya da dışarıdan çalışmak zorunda olduğu durumlar olabiliyor. Online ön muhasebe programı ile dilediğiniz yerden işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız tek şey internet bağlantısı. Bir bilgisayara bile ihtiyaç duymadan, internet bağlantısı olan cep telefonunuzdan bile sisteme bağlanarak istediğiniz bilgiye ulaşabilir ya da işlerinizi ofisteymiş gibi yönetebilirsiniz.

Tüm bu avantajlardan faydalanmak için Bizim Hesap’ı ücretsiz deneyin.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.