27.12.2021

Stok Takibi Nasıl Yapılır?

Stok Takibi Nasıl Yapılır

İşletmeler için son derece önemli olan stok takibi için Bizim Hesap ile kolay, hızlı ve hatasız bir şekilde stok takibi yapabilirsiniz. 

İşletmelerin müşteri memnuniyeti sağlaması ve müşteri kaybetmemesi için en önemli kriterlerden biri de alınan siparişlere hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabilmektir. Verilen siparişlerin hızlı bir şekilde alınması ve müşteriye gönderilmesi rekabette fark yaratabilmek adına da önemlidir. Ancak hataya çok açık olan stok takibi için bu işlemlerin manuel olarak yürütülmesi işletmelerin zor durumda kalmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden siz de Bizim Hesap ile hem hızlı hem hatasız olarak online olarak stok takip işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Stok Takibi Nedir?

Depo edilen ya da saklanan ürünlerinizin hepsi sizin stoğunuzu oluşturmaktadır. Ürünlerin stok yapılmasının ise pek çok sebebi vardır; gelen talebe hızlı bir şekilde cevap verebilmek, hammadde fiyatlarının döviz kurundan etkilenmesi halinde zarara uğramamak gibi sebeplerle yapılan stok belli bir takip işlemi de gerektirir. Aksi halde ürün satışları sonrasında ne kadar ürününüz kaldığını bilemez ve talebi karşılayacak istikrarı sağlayamazsınız. Kısacası, satış yapmakla birlikte stoğunuzda ne kadar ürün kaldığını bilmek için yapılan işleme stok takibi denir. Bizim Hesap Blog’ta sizin için hazırladığımız e-ticarette stok takibi yönetimi için pratik tavsiyeler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Stok Takibi Nasıl Yapılır?

Stok takibini yapmanın pek çok yöntemi bulunur. Excel dosyaları yardımıyla her bir ürün giriş çıkışını ayrı ayrı kayıt altına alarak yapabileceğiniz gibi bu iş için geliştirilmiş olan stok takip programlarını kullanabilirsiniz. Bazı şirketler bir yazılım firmasına yazdırdıkları stok takip programlarını da tercih etmektedir ancak bu oldukça maliyetlidir. Bizim Hesap ön muhasebe programında bulunan stok takip modülü sayesinde hatasız ve hızlı bir şekilde stok takibi yapabilmeniz mümkün olur. 

Stok Takip Programı ile Neler Yapılır?

Bizim Hesap stok takip programı sayesinde işletmelerin üzerinden oldukça büyük bir iş yükünü kaldırır. Hata yapma olasılığının da olmadığı sistem sayesinde her an güncel stok bilgilerinize ulaşabilirsiniz. 

Online stok takip kolaylığı sunan Bizim Hesap, stoklarınızı keseceğiniz faturalarla eş zamanlı olarak günceller. Bir ürün satışının akabinde kesilen fatura ile birlikte stok bilgisi anında güncellenir ve başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. 

Dilerseniz stoğunuz ile ilgili son anda aksiyon almak zorunda kalmamak için kritik bir stok seviyesi belirleyebilirsiniz. Böylece stoklarınız sizin belirlediğiniz kritik sınıra ulaştığı zaman sistem sizi otomatik olarak uyararak durumu sağlıklı bir şekilde yönetmenize yardımcı olur.

Stok takibi yaparak işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırmanız e-ticaret için de mümkün. Kendi internet mağazanızdan da satış yapmanız ve fatura kesmeniz halinde Bizim Hesap stok takip programı yine otomatik olarak stok bilgilerinizi günceller. Üstelik bu bilgiler yalnızca internet sitenizde değil, satış yaptığınız pazar yerlerindeki mağazalarınızda da güncellenir.

Aradığınız ürünü bulmak da Bizim Hesap ile çok kolay. Barkod okuyucu sayesinde ürün bilgilerini sisteme kaydettiğiniz her ürünü yalnızca barkodunu okutarak hızlıca bulabilirsiniz.

Siz de işlerinizi hatasız, hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için hemen Bizim Hesap stok takip programı ile tanışın, rahat edin!

Hemen Tanışalım

Hemen Tanışalım

Bizim Hesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, E-Fatura, E-Arşiv ve tüm e-ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bizim Hesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, E-Fatura, E-Arşiv ve tüm e-ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

30 Gün Ücretsiz Deneyin