16.08.2018

Küçük Şirketler İçin Online Muhasebe Yazılımları

Küçük Şirketler İçin Online Muhasebe Yazılımları

Veri girişlerini kolaylaştıran, hayati bilgileri organize etmenize yardımcı olan, raporlar oluşturan ve belirlediğiniz kişilerin önemli finansal bilgilere ulaşmasını sağlayan online muhasebe yazılımlarını neden tercih etmeniz gerektiğini bir kaç başlık altından topladık.

Hesap çizelgeleri yetmez

Bütçe çıkarmak ve plan yapmak için teoride hesap çizelgeleri kullanırız. Bununla beraber kağıtlar üzerinde hazırlanan hesap çizelgeleri, ilgili kişilere iletilirken kolaylıkla kaybolabilir. Ayrıca bu tip hesap çizelgelerini kime gönderdiğinizi takip etmek neredeyse imkansızdır. Şirketinizin kapalı ağı içerisinde, paylaşımlı bir hardisk üzerinden, kişilere ilettiğiniz kayıtlarda yapılacak tek bir hata, tek bir yanlış veri girişi büyük problemlere yol açabilir. Zaman, yer, para ve diğer organizasyonla ilgili sebeplerden ötürü bulut tabanlı online bir muhasebe yazılımı, küçük işletmelerin kendileri için yapıp yapacakları en yerinde yatırım olur.

İstediğiniz kadar kullanıcı ekleyin

Eğer ön muhasebe işlemlerinde, raporların alınması, rakamların yeniden eklenmesi ve yeni bilgilerin kayıt edilmesi gibi faaliyetler için birden fazla kişiye ihtiyacınız varsa mutlak suretle online muhasebe yazılımı kullanmalısınız. Örneğin ekip liderleri ile çalışan bir şirket sahibi iseniz birden fazla platform ve cihaz üzerinde çalışan bir yazılım kullanmak, sizin için hayati bir sorumluluk. Dışarından bir Mali Müşavirlik firmasıyla çalışmayı planlamış bile olsanız elinizdeki ön muhasebe kayıtlarını, bu şirkete aktaracak en mantıklı yol yine online muhasebe yazılımları.

Şirketinin finansal durumu hakkında daha fazlasını öğrenin

Muhasebe yazılımları, küçük şirketlere ve işletmelere benzersiz çözümler sunmasının yanı sıra daha büyük ölçekli şirketlere ya da tek bir kişi tarafından idaresi yapılan mikro şirketlere bile fayda sağlar. Hesap çizelgeleri içinde kaybolmadan, hesap makinesi kullanmadan ya da samanlıkta iğne arar gibi kayıtlarda bir veri aramadan, online muhasebe yazılımları sayesinde şirketinizi gerçekçi ve düzgün bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu yazılımlar sayesinde bütçesel bilgilerin ana hatlarını görmenin yanında; detaylı bir şekilde kâr, zarar, masraf ve vergi kalemlerini kontrol edebilirsiniz. Bir sorun yaşadığınızda, anında kayıtlara ulaşmak da işin başka bir artısı.

Rakipleriniz de online muhasebe yazılımı kullandığını unutmayın

İş hayatı şakaya gelmez. Eğer rakipleriniz yeni bir atılım yapıyorsa ne yaptıklarını kesinlikle kontrol etmek zorundasınız. Kendinizi, rakibinizden gelen tehditlere karşı korumak durumundasınız. Online bir muhasebe yazılımı kullanan rakibinizin gerisinde kalmak istemiyorsanız trendleri ve teknolojileri takip etmek için siz de şirketiniz de online muhasebe yazılı kullanmalısınız

Kullanması çok kolay

Online bir muhasebe yazılı demek karmaşık bir programı bilgisayarınıza indireceksiniz anlamına gelmiyor. Piyasada bulunan bir çok farklı online muhasebe programı gayet kolay kullanılan bir yapıya sahip. Bunların arasında Bizim Hesap hem en kolay hem de en ucuz online muhasebe yazılımı olarak özellikle küçük işletmeler için ideal bir seçim haline geliyor.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.