21.09.2020

Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın

Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın

İşletmelerin daha hızlı ve güvenilir çözümlerle iş yükünü azaltmaları kazançlarını artırmasının yollarından biri. Bu konuda online muhasebe programları da işletmeler için büyük faydalar sağlıyor.

Teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişti ve son 20 yıla bakıldığında yaşamın genelinde olduğu gibi ticarette büyük sıçramalar gerçekleşti. Özellikle pandemi dönemi boyunca bu değişimler kendini hissettirdi. Yanı sıra yine pandemi nedeniyle pek çok olumsuz etki de kendini büyük oranda hissettirdi. Tüm bunlar da yaşamın her noktasında yeni ihtiyaçlar doğurduğu gibi mevcut çözümlerin de gözden geçirilmesini gerektirdi.

Pandeminin Olumsuz Etkileri Neler Oldu?

Ekonomik olarak küresel anlamda kendini hissettiren olumsuz etkiler yüzünden pek çok işletme zor zamanlar yaşadı. Turizm başta olmak üzere pek çok sektörde iş yerlerinin kapanması, işten çıkarmalar söz konusu oldu. Bununla birlikte e-ticarette de belli başlı zorluklar yaşandı.

Hiç satış yapamamaya başlayan sektörlerin haricinde ciddi oranda satışları artan sektörlerde de farklı sıkıntılar baş gösterdi. Örneğin; takı, dekorasyon eşyası, otel rezervasyonu, bilet satışı yapan sitelerin pek çoğunda ciddi anlamda satışlar düştü.

Bununla birlikte gıda başta olmak üzere hobi ürünleri, spor malzemeleri gibi ürünlerin de satışı arttı. Ancak siparişlerin aniden hızlı bir ivme ile artmasına çoğu işletme hazır değildi. Siparişleri almak, hazırlamak, kargolamak, stokları yenilemek gibi basamaklarda hız kazanamayanların satışlarının arttığı gibi mevcut müşterilerinde kayıp yaşadıkları da aşikar.

Pandemi Kontrol Altında Mı?

Bunu söylemek hala çok da mümkün değil. İkinci bir dalganın gelme ihtimali resmi olarak açıklanmasa bile akıllarda bir soru olarak duruyor. Bu durum da ikinci dalga geldiği zaman nasıl aksiyon alınması gerektiğine dair hazırlıklı olmayı zorunlu kılıyor. Peki, neler yapılabilir?

Her şeyden önce operasyonu yönetmenin ve iş yükünü en ideal çözümlerle optimum seviyede tutmanın gerekliliği anlaşılmış oldu. Stokları, satış yapılmasının akabinde otomatik olarak güncellemek, ürün siparişlerinin kontrolünü tek bir kontrol noktası üzerinden yürütebilmek, fatura kesmek, iade ya da iptal işlemlerinde gerekli aksiyonu almak işletmelerin yoğun satış süreçlerinde ciddi anlamda zaman kazanmasını sağlıyor.

Öte yandan maliyeti düşürmek de son derece önemli. Kullanmak zorunda olduğunuz kırtasiye malzemelerinden personel ihtiyacınıza kadar her kalemi dikkatlice değerlendirmek maliyet açısından zorluk çekmenizin önüne geçebilir. Bununla birlikte ekonominin normal zamanlardaki çizgisinden çok daha fazla etkisini hissettiren bazı faktörleri de unutmamak gerekiyor. Örneğin; geciken vergi ödemeleri yüzünden gelebilecek cezalar gibi.

Çözümü Nedir?

Bir işletme için muhasebe işlemleri, işletmenin maliyet ve zaman kaybı yaşamaması için gerekli olan çözümlerin içinde yer alıyor. Çağın teknolojisine ve gerekliliklerine uygun olarak düşünülmüş olan sistemlerde her satış, periyodik zorunlu ödemeler, sigorta primleri ve pek çok şeyi kontrol edebilirsiniz.

Online Ön Muhasebe Programı Bizim Hesap size tümünü sunuyor; üstelik ihtiyaçlarınıza çözüm üretirken fiyat avantajı ile çok yüklü bir masrafa girmekten de sizi koruyor. Bizim Hesap sayesinde her satış için anında fatura oluşturabilirsiniz. Faturaların bulut tabanlı bir sistemde saklanacağı için hem lojistik masrafından hem de kağıt masrafından kurtulmuş olursunuz.

Bizim Hesap’ın e-ticaret alanındaki entegrasyon çözümleri sayesinde tek panel üzerinden satış yaptığınız tüm kanallarda mağazanıza gelen siparişleri kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte stoklarınız da satışların ardından otomatik olarak güncelleneceği için stokta olmayan bir ürünün sipariş verilmesi gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bizim Hesap ile vergi, sigorta primleri gibi pek çok ödemenizi kontrol edebilir, vaktini geçirmeden gereken ödemeleri yaparak ceza riskini elemiş olursunuz. Bununla birlikte işletmenizin ticari istikrarını sağlamak için gerekli olan gelir – gider takibini de kolayca yapabilirsiniz.

Daha pek çok özelliği ile birçok fayda sunan Bizim Hesap’ın, kullanımı kolay arayüzü sayesinde kolaylıkla hakim olacağınız işleyişine internet olan her noktada erişim sağlayabilirsiniz. Android ve iOS uygulamaları sayesinde dilerseniz cep telefonunuza yükleyebilir ve mobil olarak da programı kullanabilirsiniz.

Her zaman size yardımcı olmaya hazır bulunan ekibi ile aklınıza takılan her soruya cevap bulabilirsiniz. Üstelik 14 günlük ücretsiz kullanımı ile memnun kalmadığınız takdirde koşulsuz olarak vazgeçebilirsiniz. Siz de hemen Bizim Hesaplı olun, online muhasebe programının sağlayacağı faydanın farkını deneyimleyin!

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.