24.05.2019

Ön Muhasebe Programının Avantajları Nelerdir?

Ön Muhasebe Programının Avantajları Nelerdir?

Ön muhasebe programı ile kazanabileceğiniz avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen blog yazımızı okuyun!

Ön muhasebe programı gelişen teknolojinin her türlü işlemi elektronik ve dijital dünyaya taşıdığımız bu günlerde işletmelerin en büyük yardımcısı oluyor. Çok fazla iş yükünden ve hata riskinden kurtulmanızı sağlayan ön muhasebe programları ile yapmanız gereken tüm işlemleri tek bir program ile halledebilirsiniz. Hala eski yöntemlerle ilerliyorsanız taşıdığınız riskler ve ön muhasebe programı kullanarak kazanacağınız avantajlara bir göz atın.

Eskiden Olsa Sadece Defter Tutmak İşinizi Görebilirdi

Elbette, yıllar öncesinde ön muhasebe programı ve hatta bilgisayarlar bile yoktu. O zamanların imkanları içinde tek kullanışlı yöntem de defter tutmak oluyordu. Ancak şimdilerde tüm işletmelerin rekabetçi piyasada başarılı olabilmesi için hem hızlı hem de hatasız olması gerekiyor. Bu tip eski yöntemler ise sandığınızdan çok daha fazla vaktinizi alıyor. Stok giriş ve çıkışı, çalışan takibi, fatura ve irsaliye takibi, kasa takibi gibi pek çok işlemin tek tek elle yazılması çok fazla hatanın da kapısını açıyor. Ayrıca bu dokümanları sürekli saklamak ve yedeğini oluşturamamak da başka bir risk oluşturuyor. Eğer sizin de ihtiyacınız olan şey hatasız ve hızlı olmaksa ön muhasebe programına geçiş yapmanız gerekebilir.

Formüllerle Boğuşmaya Hazırsanız Excel de Bir Süre İçin Sizi Rahatlatabilir

Ön muhasebe programına gerek duymayacak kadar teknoloji ile iç içe olduğunuzu düşünüyorsanız bile hala yeterince avantajlı olmadığınızı bilmeniz gerekir. Excel, birçok muhasebeci için can kurtaran görevi görmüş olsa da yine hızlı davranmak ve doğru işlem yapmak için formülasyonlarının da çok iyi bir şekilde bilinmesi gerekiyor. 0.01 liranın bile yıl içinde çok büyük kayıplara dönüşebileceğini, gelir ve gider dengesinin doğru işlenmediğini, manuel işlemler yüzünden yapılan hataların işletmenize kaybettirdiğini görüyorsanız kullanımı çok daha kolay ve anlaşılır olan bir ön muhasebe programına kesinlikle ihtiyaç duyuyorsunuz demektir.

Bulut Teknolojisi Sayesinde Çalışanlarınızın Değişmesi Verilerinizi Etkilemez

Birçok işletmenin kendi bünyesinde bulunan muhasebeci masaüstü bir yazılım ile ön muhasebe işlemlerini yapabilmesi de mümkün oluyor. Ancak verilerin saklanmasının ve korunmasının garanti altına alınması sağlanamaz. Bu durumda da sürekli olan sizinle çalışan kişinin dikkat ve hassasiyetine mecbur kalırsınız. Ön muhasebe programı ile yıllar içinde hiç durmadan gelişen bulut teknolojisi ile tüm verileriniz koruma altına alınır. Yedeklemesi ve anlık olarak kontrolünün yapılabilmesi söz konusu olur. İşletmenize ait her türlü bilgiye uzaktan ve istediğiniz zaman erişim sağlamanız mümkün olur. Böylelikle de bütün gidişatı tek bir depolama alanı içinde saklayarak başladığınız günden bugüne kadar olan tüm işlenmiş kayıtları görebilirsiniz.

Online Ön Muhasebe Programı Bizim Hesap İle Her Şeyin Üstesinden Gelmek Mümkün

Yukarıda belli başlı avantajları sayılan, Online Ön Muhasebe Programı Bizim Hesap ile hem çağın dinamiklerine ayak uydurabilir hem de her işletmenin başlangıç aşamasında can damarı olan ön muhasebeyi çok daha doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.