25.12.2018

E-Faturaya Geçme Kararı Almanızı Sağlayacak 8 Avantajlı Neden

E-Faturaya Geçme Kararı Almanızı Sağlayacak 8 Avantajlı Neden

Yakın zamanda tüm işletmeler için zorunlu hale gelecek olan e-fatura sistemine ilgi giderek artıyor. Öyle ki birçok işletme, yasal olarak geçme zorunluluğu olmadığı halde, maliyetleri düşürmek ve operasyonel süreci kolaylaştırmak amacıyla e-fatura sistemine erkenden geçiş yapıyor. Özellikle KOBİ’ler (küçük ve orta ölçekli işletmeler), verimliliklerini arttırmak ve büyümeye odaklanmak için e-fatura sistemine dahil oluyor. Peki e-fatura sisteminin işletmelere sağladığı avantajlar nelerdir?

İşte hemen e-faturaya geçme kararı almanızı sağlayacak 8 avantajlı neden…

1. Maliyetleri Azaltır

E-faturalar dijital ortamda hazırlanır, gönderilir ve depolanır. Dolayısıyla matbu faturalardaki baskı, postalama ve depolama masrafları e-fatura sistemine geçişle birlikte tamamen ortadan kalkar. Böylelikle maliyetler azalır ve büyük oranda tasarruf edilir.

2. Zamandan ve İşgücünden Tasarruf Sağlar

E-fatura sistemi sayesinde faturalarınızı çok hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz. Seri şekilde fatura oluşturmaya izin veren e-fatura sistemi ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca e-fatura sistemindeki dijital depolama sayesinde aradığınız faturayı dosya yığınları arasında kaybolmadan hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Tüm bu özellikler zamanın yanı sıra işgücünden de tasarruf etmenizi sağlar. Basit ve gereksiz işlerle enerjisini boşa harcamayan personelin verimliliği ve işletmeye olan katkısı büyük ölçüde artar.

3. Faturaların Kaybolma Riski Ortadan Kalkar

Matbu faturalar bazen postalama bazen de arşivleme aşamalarında kaybolabiliyor. Zaman zaman muhasebe departmanı çalışanları bu durum nedeniyle zor anlar yaşayabiliyor. Oysa e-fatura sisteminde, elektronik faturalar dijital ortamda saklandığı için kaybolma riski tamamen ortadan kalkar.

4. Tahsilat Süreci Hızlanır

Elektronik faturalar hızla hazırlanır, hızlı gönderilir. Postalama aşamasıyla zaman kaybedilmez. Müşteriler kesilen faturayı anında sistemde görebilir. Böylelikle tahsilatlar da hızlanır.

5. Kolay ve Hızlı Mutabakat Sağlar

Kestiğiniz her fatura için müşterinize tek tıkla online mutabakat göndererek mutabakat sürecinizi ve dolayısıyla tahsilatlarınızı hızlandırabilirsiniz.

6. Muhasebecinizle Daha Kolay Çalışmanızı Sağlar

Muhasebe sisteminize entegre olan e-fatura sistemi sayesinde tüm belgelerinizi online olarak muhasebecinize iletebilirsiniz. Dolayısıyla muhasebecinize basılı belge gönderme zorunluluğunuz ortadan kalkar. Diğer yandan muhasebeciniz ilettiğiniz belgelerdeki verileri sisteme eklemek zorunda kalmaz; verileriniz e-fatura sistemi sayesinde otomatik olarak yüklenir. Bu durum hem işletmenizin hem de muhasebecinizin zamandan ve işgücünden tasarruf etmesini sağlar. İşler daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanır.

7. Hata Oranını En Aza İndirir

Kağıt faturaları düzenlerken, gönderirken ya da arşivlerken zaman zaman hatalar yapılabiliyor. Oysa e-fatura siteminde otomatikleşmeyle birlikte hata yapma oranı en aza iner.

8. Çevreyi ve Doğayı Korur

Elektronik faturalar kağıda basılmadığından kağıt israfını önler. Bu anlamda e-fatura sisteminin çevre dostu bir sistem olduğunu söylemek mümkündür. E-fatura sistemine dahil olarak çocuklarmızdan emanet aldığımız doğayı korumak adına önemli bir atmış olursunuz.

Bizim Ücretsiz E-Fatura Entegrasyonu ile E-Fatura Sistemine Dahil Olun

Bizim Hesap’ın ücretsiz olarak sunduğu e-fatura entegrasyonu ile e-fatura sistemine kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir entegrasyon ya da kurulum bedeli ödemenize gerek kalmaz. Her fatura için sadece 12 kuruş ödeyerek maliyetlerinizi düşürebilir, dilediğiniz her yerden e-fatura işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

E-fatura sistemine sorunsuz geçiş yapmak Bizim Hesaplı olun.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.