24.11.2020

Ön Muhasebede Bulut Sistem Neden Kullanılır?

Ön Muhasebede Bulut Sistem Neden Kullanılır?

Bir soru ile başlayalım; işletmenizin mali kayıtlarını herkese açar mıydınız? Elbette hayır. Peki, bu kayıtları güvenli olmayan bir yerde saklar mıydınız? Buna da “hayır” cevabını veriyorsanız bulut sisteme ihtiyacınız var demektir.

Son yıllarda teknolojinin müthiş bir ivme ile gelişmesi aynı zamanda siber saldırıların da artmasına sebep oldu. Güvenlik sistemi zayıf ve kolayca aşılabilir olan dijital varlıklar hackerlar tarafından hedef olarak görülüyor. Bu sebeple de veri güvenliği her geçen gün daha önemli bir konu haline geliyor. Bulut sistem teknolojisine sahip olan yazılımlar ise bu konuda çok daha üst düzey bir güvenlik sağlayabiliyor.

Bulut Sistem Nedir ve Neden Güvenlidir?

En kaba hali ile söylemek gerekirse internet ortamında bir depolama alanı demektir. İnternet tabanı üstüne kurulu olan bu veri depolama alanına internete bağlanabildiğiniz her türlü cihazdan her zaman ve her yerde erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede de bilgilerinize hem kolayca erişim sağlar hem de çok daha güvenli bir ortamda onları saklamış olursunuz.

Bulut sistem veri kaybının da önüne geçer. Sadece internet tabanlı bir depolama alanı söz konusu olduğu için tüm mobil cihazlarınız çalınsa bile siz kendinize ait olan kullanıcı bilgileri ile depolama alanınıza erişim sağlayabilirsiniz. Tıpkı Facebook hesabınıza ya da mail hesaplarınıza erişim sağlayabildiğiniz gibi.

Ön Muhasebe Bilgileri İçin Neden Bulut Sistem?

Verilerinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle muhasebe kayıtlarınız, işletmenizin mali istikrarı ve ticari ilerleyişi açısından kritik öneme sahip olan bilgilerdir. Bu yüzden de bu bilgilerin güvenlikli ve güvenilir bir ortamda muhafaza edilmesi gerekir.

Özellikle KOBİ’ler söz konusu olduğu zaman kötü amaçlı yazılımcılar için çok daha kolay aşılabilir engelleri olduğu görülüyor. Birçok KOBİ’nin güvenlik konusundaki önlemleri yetersiz olduğu için verilerin çalınması da çok daha kolay bir hale geliyor.

KOBİ’lerin gereken güvenlik önlemlerini alamıyor oluşları hackerlar için daha yüksek güvenlik önlemleri almış olan firma ya da şirketler için KOBİ’leri bir çeşit antrenman sahası haline getiriyor. Ne yazık ki bugün yıllık olarak bakıldığı zaman KOBİ’lerin 2,2 milyon dolardan fazla bir zarara uğradıkları görülüyor.

Bizim Hesap ile Güvende Olun

İçinde müşterilerinizin kişisel bilgilerinin de bulduğu bu önemli verilerin tamamının korunması bu sebeplerden ötürü çok önemli. Hem mali kayıtlarınızın hem de ticari itibarınızın korunması için muhasebe bilgilerinizin güvenilir bir sistem ile depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Bizim Hesap ile bulut sistemine sahip olan bir depolama alanında tüm verilerinizi koruyoruz. Bu sayede üçüncü kişiler ile verilerinizin paylaşılmasının önüne geçiyoruz. Üstelik erişim kolaylığı ve dökümante edildiği takdirde odalar dolusu yer kaplayacak veriyi internet ortamında bulundurarak çok daha masrafsız bir seçenek sunuyoruz.

Siz de şimdi Bizim Hesap ile ön muhasebe programını edinin, tüm bilgileriniz güvende ve her an sizin erişiminize açık hale gelsin.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.