28.02.2019

Veresiye Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Veresiye Programı Nedir? Ne İşe Yarar?

Veresiye kelime anlamıyla “parası ileride ödemek üzere alınan hizmet ya da mal” anlamına gelmektedir. Küçük esnafların en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de veresiye tutmaktır. Karmaşık kara kaplı defterlerde yazan borçlara hepimiz tanık olmuşuzdur, manuel olarak kağıt üzerinde bu borçları tutmak çoğunlukla zorluk çıkarmaktadır. Ama günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber bu problemin de bir çözümü bulunmaktadır. Bu borçları ön muhasebe programı üzerinde tutmak esnaflara birçok kolaylık sağlamaktadır. Esnafların olmazsa olmazlarından kabul edilen veresiye ile alışveriş bu sayede daha rahat bir biçimde yürütülebilmektedir.

Veresiyeleri kağıt üzerinde tutmanın en büyük sıkıntısı, kayıtların kaybolma ya da silinme gibi riskleridir. Defter kaybolduğu anda bütün borçlar da doğal olarak silinir ve esnaf da büyük zarar görür. Özellikle kriz dönemlerinde bu defterlere borç yazdıkça liste kabarır ve takip edilmesi daha zor bir hal alır. İşte bu durumları engellemek için Bizim Hesap Veresiye Programı sizin imdadınıza koşmaktadır. Peki nedir veresiye programı? Veresiye programı, cari hesapları bir program üzerinden oluşturarak, borçları ve alacakları takip etmeyi sağlar.

Bizim Hesap Veresiye Programı’nın Avantajları Nelerdir?

● Tüm işletmelerdeki hesaplar tek bir programdan rahatlıkla takip edilebilmektedir. Örneğin iki tane bakkal dükkanı var diyelim, iki hesap kolaylıkla tek bir program üzerinden izlenebilmektedir.
● Sınırsız bir biçimde kayıt ekleme imkanı bulunmaktadır. Esnaf bu program üzerinden dilediği kadar cari hesap açabilmekte ve bu hesaplar içerisine borç gibi kayıtlar ekleyebilmektedir.
● Aranılan cari hesaba anında ulaşmak mümkündür. Defterdeki gibi kağıtlar içerisine gömülüp saatlerce o kişinin hesabını aramak zorunda kalmazsınız.
● Cari hesabı pasif ya da aktif hale tek tıkla getirmek mümkündür.
● Her bir hesap içerisine farklı farklı notlar eklenebilmektedir.
● Tüm raporlar excel’e aktarılabilmektedir.
● Dilerseniz müşterilerinize e-posta ile hesap kayıtlarını yollamanız mümkündür.
● Nakit akışı tablo yaparak kontrol altına almak ve takip etmek mümkündür.
● Bu programın en önemli özelliği de istenildiği zaman yedek alma imkanıdır. Bu sayede kayıtlar hiçbir şekilde kaybolmaz. Bununla beraber programda ayrıca otomatik yedekleme imkanı da vardır.

Bizim Hesap ile Cari Hesapların Takibi

Bizim Hesap veresiye programı sayesinde alacak ve borçları yani tüm cari hesaplarınızı takip etmek kolaylaşmakta ve bu sayede zamandan da tasarruf edilmektedir. Veresiye programı ayrıca ön muhasebe ve finans kayıtları için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.