05.08.2018

e-Faturanın Faydaları Nelerdir?

e-Faturanın Faydaları Nelerdir?

E-fatura, hem zamandan hem de paradan kazanmanın en kolay ve pratik yollarından biri.

İş hayatı zor. Fatura işleri ayrı bir zor. Kestin yolladın, kargo yaptın, kuryeye verdin, vardı, eline ulaştı, masasına geldi… Hepsi bir adım, hepsi iş ve bir zaman. Bir de zaman zaman kaybolan faturalar var. Sonrasında ödemelerde yaşanan gecikmeler ve yarattığı sıkıntılar.

İş yaptıkça artan masraf kalemleri…

Oysa ki, e-fatura tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. E-faturalar, saniyeler içinde ilgili kişilere, müşterilere, muhasebe departmanlarına yani nereye gitmesi gerekiyorsa internet üzerinden zahmetsizce ve kolayca iletiliyor. E-fatura kullananlar her zaman kazanıyor.

Zamandan ve paradan tasarruf

Geleneksel faturada masraflarınız daha siz faturanızı kesmeden önce başlar. Bir tasarımcıya ya da matbaaya hazırlatılan faturanın baskı masraflarının faturası daha siz siftah etmemişken şirketinizin muhasebesine giriş yapar. Fatura kesilmeye başlayınca da masrafların ardı arkası da kesilmez. Faturayı kesmek de, göndermek de, takip etmek de maliyetlidir.

Kolay fatura tasarımı

Bizim Hesap’ın sunduğu hizmetlerden biri olan e-fatura ise masrafları azaltır ve fatura gönderim süresini hızlandırır. Faturalar sadece dakikalar içerisinde kolayca oluşturur, hızlıca müşteriye iletilir.

Faturayı bir tıkla gönderin

Bizim Hesap’ta e-fatura kesilir kesilmez, fatura müşteriye ulaşır. Müşteri de yine internet üzerinden tercih ettiği ödeme metoduyla faturayı öder. Her şey tek bir platform üzerinden kullanıcı kolaylığı ön planda tutularak halledilir.

Takip kolaylığı

Bizim Hesap ile gönderdiğiniz e-faturanın ödeme durumu tek bir ekran üzerinden kolayca izlersiniz. Ara muhasebe elemanlarına ihtiyaç duymadan, fatura kesip göndermenin yanı sıra muhasebe dünyasının sahip olduğu teknik detayların içinde kaybolmadan, nakit akışınızı kolay bir şekilde takip edersiniz.

Güvenlik önemli

E-faturanızı kesip gönderdiğiniz online muhasebe programı Bizim Hesap’ın güvenlik altyapısıyla ödeme süreçleriniz güvenli bir şekilde gerçekleşir. Kötü niyetli bir muhasebecinin sizi dolandırması zorlaşır. Cep telefonunuzdan faturaları takip edebilir, faturaların ödeme durumlarını görebilir ve bu bilgileri yetki verdiğiniz tüm çalışanlarınız ile paylaşırsınız. Online ödeme sistemlerinin sağladığı güvenlik avantajlarıyla faturanızı kredi kartıyla ödeyen müşteriniz, kredi kartı bilgilerinin kopyalanmayacağını bilir ve gönül rahatlığıyla ödemesini yapar. Bizim Hesap gibi basit ama kullanışlı bir online muhasebe programıyla hem üçüncü partileriniz hem de siz gönül rahatlığıyla işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz.

Dijital dönüşüm

İlk çıktığında online ödeme metotları muhasebeciler tarafından bir heves olarak görülüyordu. Şimdi hızlı iş hayatımızın değişmez bir parçası haline geldi. Artık bankaya gidip sıraya girip havale yapma ya da postaneye gidip çek gönderme devri kapandı.

İnternet çağına girdik. Çevrimdışı kaldığımız anlar, saniyeler ile tarif edebiliyor. Hatta kimileri gün içerisinden 1 saniye bile internetten kopmuyor. Bizim Hesap şirketinizin ihtiyacı olan dijital dönüşümü geçirirken size rehberlik yapar. Sadece bilgisayar üzerinden değil diğer mobil araçlar üzerinden de muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirmenize olana tanır.

Her şeyden öte e-fatura, online ödeme işlemleri için en uygun yöntem haline geldi. Bazıları dönüşümü geçirmek konusunda tereddütlere sahip olsa da e-faturanın sağladığı zaman ve para tasarrufu göz ardı edilebilecek gibi değil.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.