23.12.2021

E-Fatura Kontör Kullanımı ve Fiyatları

E-Fatura Kontör Kullanımı ve Fiyatları

Her yıl GİB tarafından zorunluluk kapsamı genişletilen e-fatura kullanımı hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını Bizim Hesap olarak yanıtlıyoruz.

E-fatura hem doğanın korunması hem de ekonomik anlamda sağladığı tasarruf ile gönüllü geçiş oranında artış göstermektedir. Bununla birlikte 2022 yılı için taslak bazında yapılan değişiklik ve ek maddeler ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından e-fatura kullanımının zorunlu olarak daha fazla kullanılacağı da görülmektedir.

E-Fatura Nasıl Alınır/Verilir?

Prensipte kağıt üstündeki faturadan hiçbir farkı olmayan ancak elektronik ortamda hazırlanması ile ayrılan, hukuki açıdan hiçbir farkı bulunmayan e-faturaların alım ve gönderim işlemleri de yine elektronik ortam üzerinden yapılır. Faturayı kesen kişi tarafından elektronik ortamda hazırlanan fatura, alıcı tarafından da yine elektronik ortam üzerinde görüntülenir. İstendiği takdirde kağıt çıktısı da alınabilen e-faturaları kullanmak için kendi bilgi-işlem sisteminiz üzerinden ya da özel bir entegratör aracılığıyla başvuru yapmanız yeterlidir.

Kontör E-Fatura Kullanımında Neden Gereklidir?

Elektronik ortamda düzenlenen faturalar için bir hizmet maliyeti bulunmaktadır. Bunun için de birim maliyet değeri 1 kontör ücreti ile belirlenmektedir. Keseceğiniz her e-fatura ya da e-arşiv faturanın maliyeti 1 kontördür. Bu kontörlerin herhangi bir son kullanma tarihi bulunmamaktadır.

Bizim Hesap e-Kontör Kullanımı Nasıl Yapılır?

Bizim Hesap e-kontör kullanımı için farklı ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanmış kontör paketleri bulunmaktadır. Dolayısıyla da ay, dönem ya da yıl bazındaki ihtiyacınıza en uygun olan e-fatura kontör paketini tercih edebilirsiniz. Bizim Hesap ön muhasebe programı ile birlikte alacağınız kontör paketlerini beklenmedik bir fatura kesim hacmi ile karşılaştığınızda da bağımsız olarak satın alabilirsiniz.

Bu özelliklere ek olarak Bizim Hesap belirli dönemlerde e-fatura kontör kampanyaları ile kullanıcılarına fiyat kolaylığı sağlamaktadır. Bizim Hesap sitesini ve sosyal medya mecralarını yakından takip ederek e-fatura kontör kampanyalarından haberdar olabilir ve ek avantajlı fiyatlandırma ile e-fatura kesimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Bizim Hesap avantajlarından ilk kez yararlanıyorsanız yeni üyelere özel ek indirimlerden faydalanabilirsiniz. Siz de Bizim Hesap imkanlarını 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyimleyerek uygun fiyatlı paketleri ile online ön muhasebe programı ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

E-Fatura Maliyetinin Fiyatı Nedir?

Bizim Hesap ile bir faturanın maliyeti yalnızca 12 kuruştur. Piyasadaki en uygun fiyatları sunmasının yanı sıra yıllık hizmet bedelini aylık şekilde ödeyebileceğiniz bir rahatlık sunar mali yükünüzü de Bizim Hesap ile hafifletebilirsiniz.

Diğer Avantajlarınız Nelerdir?

Türkiye’nin en büyük pazar yerlerinden olan Hepsiburada ve Çiçeksepeti’nde Bizim Hesaplı olmanın mali avantajını yaşayabilirsiniz. Kargo entegrasyonunu, e-ticaret entegrasyonlarınızı, e-fatura ve sanal pos entegrasyonlarınızı Bizim Hesap ile ÜCRETSİZ olarak yapabilirsiniz. Ayrıca MNG kargo ücretlerinde özel fiyatlar alabilir, Opet benzin istasyonlarında şirket araçlarınız ile şahsi araçlarınız için akaryakıt giderlerini düşürecek indirim fırsatından, istediğiniz kadar araç kaydederek yararlanabilirsiniz. Tüm Bizim Hesap avantajlarını sayfamızdan detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı ile Bizim Hesap

Hem iOS hem de Android işletim sistemine uyumlu olan mobil uygulaması sayesinde Bizim Hesap ile internet bağlantısı olan her yerden ve dilediğiniz zaman e-fatura işlemlerinizi halledebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde kolayca hakim olacağınız yönetim paneli sayesinde işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de 14 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanmak ve e-faturaya kolayca geçiş yapmak için hemen Bizim Hesap’lı olabilirsiniz. 3 adımdan oluşan kolay başvuru süreci ile maliyetlerinizi ve iş yükünüzü azaltacak olan Bizim Hesap ile şimdi çalışmaya başlayın!

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.