29.03.2021

Özel Entegratörlerle Çalışmanın Avantajları

Özel Entegratörlerle Çalışmanın Avantajları

Özel entegratör ile çalışan işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor. E-fatura, e-arşiv, e-irsaliye ve daha pek çok işlemin yapılması için özel entegratörler; kullanıcılara hem güvenli hem de çok pratik yöntemler, araçlar sunuyor.

Özel Entegratör Nedir?

Özel entegratörler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetki alarak mükelleflerin e-belgelerini oluşturmak, göndermek ve saklamak için yetkili olan kurumlardır. Özel entegratörler birlikte çalıştıkları mükellefler adına;

  • E-fatura,
  • E-irsaliye,
  • E-arşiv,
  • E-defter,
  • E-serbest meslek makbuzu,
  • E-müstahsil makbuzu gibi belgeleri oluşturabilir, alabilir, düzenleyebilir ve saklama yetkisi olduğu süre boyunca muhafaza edebilirler.

Özel entegratör olmak için GİB tarafından zorunlu tutulan bazı testlere girmiş olmak ve bu testleri de başarılı bir şekilde geçmiş olmak gerekir. Bilgi Güvenlği, İş Sürekliliği, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi Sistemi gibi sertifikaların alınması da gerekir. Bununla birlikte çalışanları bakımından da sağlamakla mükellef olduğu asgari zorunluluklar bulunur. Örneğin; en az bir çalışanının ITIL sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Son olarak ise TÜBİTAK BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi’nden mali mühür sertifikası imzalama süreçlerine ilişkin olarak uyum değerlendirme raporunu alması gerekir. Bunun aksi olan bir durumda kurumun herhangi bir şekilde özel entegratör olması mümkün değildir.

Özel Entegratörler Ne Yapar?

Mükellefleri için Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı olarak aksiyon alan özel entegratörler aşağıdaki konularda hizmet verebilir:

  • Mükellefin mali mührüne gerek kalmadan kendi mali mührü ya da HSM cihazı ile imza yetkisine sahiptir.
  • Mükelleflerin sistemine 7/24 ulaşabilmesini taahhüt eder ve internet üzerinden erişebilmelerini sağlar.
  • Bilgi işlem, sunucu, elektronik depolama alanı gibi maliyetlerin hepsini kendi üstlenir.
  • GİB’in çıkardığı yeni yasalar, yapılan değişiklikler ve duyuruların hepsini takip eder, mevzuata uygun olarak mükellefi bilgilendirip uygulamalarını da yine bu doğrultuda yapar.

En Hesaplı Entegratör: Bizim Hesap

Bizim Hesap e-fatura, e-irsaliye, e-arşiv gibi tüm hizmetleri ücretsiz olarak kullanıcılarına sunar. GİB tarafından verilen yetki ile mükelleflerine e-fatura başvuru süreci, fatura gönderimi, fatura iptali gibi birçok konuda yardımcı olur. Ön muhasebe programı BizimHesap ile işletmenize hız katacak e-dönüşüm hizmetlerinden hemen yararlanabilirsiniz.

Bizim Hesap sayesinde saniyeler içinde e-fatura oluşturabilirsiniz. Tamamen elektronik ortamda oluşturacağınız faturalar sayesinde faturalarda karışıklık yaşanması, faturaların fiziksel olarak arşivlenmesi gibi sorunlar da ortadan kalkar. Herhangi bir yanlışlık sonucunda da faturayı kolaylıkla iptal edebilir ve yeniden oluşturabilirsiniz.

Bizim Hesap sayesinde faturalarınızı güvenle saklamanız da mümkün. Bulut tabanlı sistemi ile faturalarınız için kağıt masrafınız ortadan kalkacağı gibi fiziksel bir arşiv sorununuz da olmayacaktır. Yüksek güvenlik önlemleri ile saklanan faturalarınızı bulmak, geriye dönük olarak da erişmek imkanına her zaman sahip olacaksınız.

Bizim Hesap sayesinde pek çok pazar yerine de ücretsiz olarak entegrasyon yapabilmeniz mümkün. E-ticarette yer alan mükelleflerimiz için satışlarının ve marka bilinirliğinin artmasını sağlamak amacıyla çok önemli bir yere sahip olan pazar yerlerine ücretsiz entegrasyon gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tüm pazar yerlerindeki stok bilgilerini, satışları, faturaları da tek bir panel üzerinden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Bizim Hesap’tan alacağınız özel entegratör hizmetinde kolay gelir ve gider takibi, cari hesap takibi de yapabilirsiniz. Böylelikle de işletmenizin gelir ve gider dengesini düzenli bir şekilde takip edebilecek, günü gelen ödemelerinizi geciktirmeden ödeyebilecek ve alacaklarınızın da taahhüt vaktinin geçmemesini sağlayabileceksiniz.

Bizim Hesap ile üretim ve stok takibini kolayca yapabileceğiniz gibi müşteri ve tedarikçi yönetimini de kolayca yapabilirsiniz. Bütün müşteri ve tedarikçi girişinizi sisteme yaparak hepsinin bilgilerini tek bir yerde toplayabilirsiniz.

Bizim Hesap’tan alacağınız özel entegratör hizmeti içerisinde bunların dışında kolay teklif ve sipariş yönetimikolay proje takibi ve yönetimihızlı e-irsaliye gönderimi ve daha pek çok avantaj sizi bekliyor.

Sahip olacağınız tüm bu özelliklerden faydalanmanın dışında Bizim Hesap ile benzin istasyonları, bankalar ve diğer kuruluşlarla yapılan çeşitli anlaşmalardan da avantaj elde edebileceksiniz. Bu sayede yalnızca özel entegratör hizmeti almakla kalmayıp işiniz için faydalı olabilecek pek çok diğer avantaja da sahip olabileceksiniz.

Bizim Hesap’ın iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu çalışan mobil uygulaması sayesinde ise dilediğiniz zaman yönetim paneline erişmeniz de mümkün olacak. İnternet olan herhangi bir noktadan ve cihazdan dilediğiniz zaman işletmenize ait olan bilgilere, verilere ulaşabilirsiniz.

Siz de özel bir entegratör ile çalışıp işlerinizi çok daha kolay bir şekilde hallederken kaliteli ve hesaplı bir hizmet almak istiyorsanız hemen Bizim Hesap ile çalışabilirsiniz.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.