24.11.2020

KOBİler İçin Dijital Pazarlama Ne Anlama Geliyor?

KOBİler İçin Dijital Pazarlama Ne Anlama Geliyor?

Dijital pazarlama alanında yeterince adım attığınızı düşünüyorsanız tekrar düşünmenizde fayda var. Çünkü bu kocaman okyanusun henüz çok küçük bir damlasını görmüş olabilirsiniz.

Müthiş bir hızla hem internet kullanıcısı hem de internetten alışveriş yapma alışkanlıkları artış gösteriyor. Özellikle de pandemi döneminde artan hacim dijital pazarlamanın da önemini vurgular nitelikte. Statista’nın açıklamış olduğu veriler bu yılın sonunda dünya çapında dijital pazarlamaya yapılan yatırımın 384 milyar doları aşacağı yönünde. Bu rakamın 2021 yılında 435 milyar dolara çıkması da bekleniyor.

Büyük Pazar, Büyük Potansiyel

Dijitalde varlık göstermeden rekabete devam edebilmenin imkanı yok. We Are Social’ın her yıl yayınladığı küresel raporda Türkiye’nin kendi başına sahip olduğu potansiyel de ortada; 82 milyondan fazla nüfus ve 62 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunan Türkiye’de internet ortamında geçirilen süre günde 7 saati bulabiliyor. Bu kullanıcıların %50’sinden fazlası ise mobil araçlarla internete bağlanıyor.

Peki, bu ne anlama geliyor? Markalar için tam anlamıyla büyük bir potansiyel olduğu anlamına geliyor. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden çok daha etkili, hızlı ve düşük maliyette ulaşılabilecek devam bir potansiyel alıcı kitlesi için dijital pazarlama özellikle de KOBİ’lerin rekabetteki avantajını artırıyor.

Online Adaptasyon

Dijital pazarlamanın öneminin ne kadar fazla olduğunu vurgulayan bu rakamlar aklınıza yalnızca pazarlamanın kendisini getirmemeli. Rekabette avantaj sağlamak için yalnızca maliyetin değil, hızın ve etkili stratejilerin de sahibi olmalısınız. Yani, sadece reklam bütçesi ayırmanız yetmez, etkili ve doğru bir reklam stratejiniz, bu stratejiyi kurmak için de vaktiniz olması gerekir. Diğer bir deyişle, her anlamda online olmalı ve geleneksel olan pek çok yolu terk etmelisiniz.

Bizim Hesap ise tam da bu noktada en büyük yardımcınız oluyor. Online işlem yapabileceğiniz ve her zaman verilerinize online olarak ulaşabileceğiniz sistemi sayesinde yalnızca maliyetten değil, zamandan da kazanmanızı sağlıyor. Avantajlarından bahsetmek gerekirse;

  • Online muhasebe programı sayesinde artık arşiv derdiniz olmayacak. Satın alma gerçekleştiği anda faturalarınız oluşturabileceksiniz. Fatura oluşturmaktaki kolaylık fatura iptali için de geçerli olacak.
  • Bütün verileriniz bulut sistemi ile depolandığı için her araç ile online olarak verilerinize erişim sağlayabileceksiniz. Bu sayede mali kayıtlarınız için ayrıca bir klasörleme yapmanıza gerek kalmayacak.
  • Milyonlarca kullanıcıya hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan erişebilmenizi sağlayan GittiGidiyor, N11, Hepsiburada, Trendyol, PTTAVM ve daha pek çok pazaryerine entegre olabilecek, tek panelden yönetim sağlayabileceksiniz. Tek tek ürün stoklarını, fiyat bilgilerini güncellemekle uğraşmayacak, vakit kazanacaksınız.
  • Kolayca müşterilerinizin ve tedarikçilerinizin bilgilerini sisteme kaydedebileceksiniz.
  • Bankaların ekstre takiplerini tek ekran üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

Tüm bu işlemleri online olarak yapabileceksiniz. Her biri için ayrı takip sistemleri, klasörlemeler ya da arşiv oluşturmanıza gerek kalmadan Bizim Hesap paneli üzerinden yönetimi kolaylıkla yapabileceksiniz. Bu sayede de işletmenizin daha fazla kar yapması ve rekabette avantaj kazanması için milyar dolarlık bir pazarda çok daha güçlü kartlara sahip olacaksınız.

Siz de şimdi Bizim Hesaplı olun, asıl işinize odaklanın.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.