20.10.2022

Cari Hesap Takip Programı: Bizim Hesap

Cari Hesap Takip Programı: Bizim Hesap

Bizim Hesap ile cari hesapların takibini dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yaparak işletmenizin finansal durumunun sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Cari hesap takibi bir işletmenin ticari dengelerini korumak açısından önem taşır. Mal ve hizmet alım satımı yapan iki firmanın birbirleri arasındaki alışverişi her seferinde tek tek başlatıp sonlandırması zor bir yoldur. Bu sebeple bu alışveriş akışının kayıt altında tutulduğu cari hesaplar oluşturur. Böylelikle her alım satım işlemi sırasında alacaklıya ödeme yapılmaz. Ancak her satış kayıt altında tutulduğu için satılan mal, verilen hizmet ve bunlar karşılığında alınacak olan meblağ her zaman bilinir. Cari hesaplar belli bir dönem içindeki işlemlerin kayıt altında tutulmasından oluştuğu için dikkatle takip edilmelidir.

Cari Hesap Takibi İşletmeler İçin Neden Önemlidir?

Cari hesapların takibinin düzgün yapılamaması halinde yıllık kazancı olumsuz etkileyecek sonuçların ortaya çıkması mümkündür. İki firma ya da iki kişi arasında oluşturulabilecek olan cari hesaplarda borçlar ve alacak dengesi devamlı olarak değişir. Bu sebeple de cari hesaplardaki hareketlerin dikkatle takip edilmesi işletmelerin ticari olarak stabil kalabilmelerinde önemli bir rol oynar.

Cari hesaplarda yalnız güncel olan kayıtlar değil, geçmişe dönük olan hareketler de önem taşır. Bu sebeple de işletmelerin muhasebe departmanlarında geçmişe dönük olan cari hesap kayıtları arşivlenir. Bu sayede de ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek bir sorun karşısında tüm kayıtların incelenebilmesi mümkün olur.

Cari Hesap Programının Faydaları Nelerdir?

Dijital dönüşümün bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda cari hesapların kaydını tutmak için fiziksel yöntemler, yani defterler tercih ediliyordu. Tek tek elle tutulan hesapların yerini zaman içinde bilgisayar teknolojisi ile gelişen excel dokümanları aldı. Ancak bunlar da yine verilerin tümünün manuel olarak işlenmesi ve bilgisayarın kendisinde ya da harici bir depolama alanında saklanması sebebiyle daha az güvenilir şekilde arşivlenmesi ile eksik kalıyordu.

Cari hesap programı kullanmak ise her iki yöntemin de eksiklerini ortadan kaldırıyor. Kullanacağınız cari hesap programı sayesinde hesap hareketlerini, tedarikçi ve müşteri bilgilerini ve daha pek çok şeyi sisteme kolayca girebilirsiniz. Bununla birlikte bulut teknolojisi sayesinde çok daha güvenilir ve yer kaplamayan bir depolama alanı kazanmış olursunuz.

Cari Hesap Takip Programı Bizim Hesap’ın Kullanıcılarına Sunduğu Avantajlar

Bizim Hesap sayesinde cari hesap takibinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri ve tedarikçilerinizi sisteme kolayca kaydedebilir, dilediğiniz zaman bakiyesi olan müşteri ve tedarikçilerinizi görüntüleyebilir, kişi ya da firma özelinde de görüntüleme yapabilirsiniz.

Tek tek güncelleme yapmanıza gerek kalmaz; Bizim Hesap sayesinde e-faturanızı oluşturduğunuz anda cari hesap bilgileriniz de otomatik olarak güncellenir. Zamanı gelmiş ödemeleriniz için de yine otomatik olarak hatırlatma alırsınız. 

Dilerseniz müşteri ya da tedarikçilerinize de ödeme için hatırlatma e-postası gönderebilirsiniz. Tek tıkla mutabakat mektubu gönderme seçeneği de yine Bizim Hesap’ta. Bununla birlikte girişlerinizi çek, nakit ve senet seçeneklerinin hepsi ile kayıt altında tutmanız da mümkün.

Finansal dengenizi korumak, ileri zaman için belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm raporlamayı da yine Bizim Hesap ile yapabilirsiniz. Kullanımı kolay arayüzü sayesinde işlemlerinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Bununla birlikte iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu olan mobil uygulama sayesinde de internet erişimi olan her yerden panele ulaşabilirsiniz. 

Siz de Bizim Hesap ile cari hesap takibini kolayca yapmak için hemen başvurun, 14 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanın!

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.