23.07.2020

Cari Hesap Programının Faydaları

Cari Hesap Programının Faydaları

Özellikle Covid-19 dönemi herkes için dijitalleşmenin önemini bir kez daha gösterdi. Her türlü muhasebe işleminde ya da ticari faaliyette işlerin kolaylaşması tüm işletme sahipleri için büyük bir önem kazandı.

Artık her şeyin daha hızlı çözüldüğü dijital platformlarda, geleneksel olarak çok daha fazla zaman ve maliyet isteyen işlemlerin çözümleri de daha pratik oluyor. Bu yüzden siz de işletmeniz için hayatınızı kolaylaştıracak olan yöntemlerle Bizim Hesap sayesinde tanışabilir, cari hesap yönetim işlemlerinizi kullanımı kolay bir program ile yönetebilirsiniz.

Cari Hesap Nedir?

Türk Lirası ya da döviz cinsinden açabildiğiniz ve istediğiniz zaman bir kısmını ya da tamamını çekebildiğiniz, para çekmeniz halinde herhangi bir kar, faiz ya da başka bir sebeple bedel ödemek zorunda olmadığınız hesaplar cari hesaplarınızdır. Bu hesaplar şahıs ya da tüzel kişi tarafından sahip olunabilen ancak kullanılması yerine, belirli olmayan bir süre için kuruma bırakılan hazır bir satınalma gücüdür.

Cari Hesap Takibinin Önemi Nedir?

Cari hesaplarınızda borçlarınızın ve alacaklarınızın bir dizgesine sahip olursunuz. İşletmenizdeki kar ve zarar dengesinin olumlu yönde olması için de takip etmeniz gereken likidite akışının belkemiğini alacaklarınız ve borçlarınız oluşturur.

Bunların takibini yapmamanız halinde ise ciddi bir çıkmaza girmeniz mümkündür; hesapların karışması, tahsil edilemeyen alacakların birikmesi ve yapmanız gereken ödemelerin gecikmesi işletmenizi küçük ya da büyük bir krize sürükleyebilir. Bu sebeple de cari hesap yönetimi oldukça önemlidir.

Cari Hesap Takibi Nasıl Yapılır?

Evrakların düzgün bir şekilde kontrol edilmesi ve bilgilerin güncelliğinden emin olunması gerekir. Bunun için bir muhasebeci ya da mali müşavir denetimi gerekmez; işletmenizde bundan sorumlu olacak bir personel ile cari hesap yönetimini yapabilirsiniz.

Ancak cari hesap yönetiminin önemi göz önünde bulundurulursa eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması için Bizim Hesap size çok yardımcı olabilir. Bizim Hesap sayesinde dilediğiniz yerden ve dilediğiniz cihazdan internete bağlı olmanız, cari hesap yönetimini yapabilmenizi sağlar.

Bizim Hesap ile Cari Hesap Yönetimi

Dijitalleşen dünyanın en pratik yollarını size sunan Bizim Hesap ile ister mobil ister masaüstü bir cihazdan cari hesap yönetimi yapabilirsiniz.

Müşteri ve tedarikçi bilgilerini kolayca kaydedebilir, ödeme ve tahsilatları takip edebilirsiniz. Otomatik olarak hatırlatma yapan Bizim Hesap sayesinde cari işlemlerinizi eksiksiz ve zamanında gerçekleştirebilirsiniz.

E-faturanızı oluşturduğunuz andan itibaren cari hesaplarınız otomatik olarak güncellenir. Bu sayede de her işlem için tek tek güncelleme yapmanız gerekmez. Hesaplarınızda her an güncel bilgiye ulaşabilir, sisteme kayıtlı olan müşteri ve tedarikçileriniz ile güncel durumunuzun ne olduğunu hızlıca görebilirsiniz.

Ayrıca müşteri ve tedarikçileriniz için ihtiyaç duyduğunuz mutabakat mektubu için de ek olarak uğraşmanıza gerek kalmaz. Bizim Hesap sayesinde tek tıkla mutabakat mektubu oluşturabilir ve müşteri ya da tedarikçilerinize gönderebilirsiniz.

Bizim Hesap sayesinde cari hesaplarınıza yapılacak ödemenin türünü de siz belirleyebilirsiniz.

Tahsilatlarınızı dilerseniz çek, senet ya da nakit olarak kaydedebilirsiniz.

Siz de hemen Bizim Hesaplı olun, cari hesaplarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yönetin. Bizim Hesap ile cari hesap takibi hakkında daha fazla bilgi için şimdi inceleyin.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.