08.10.2018

Nedir bu E-Ticaret dedikleri?

Nedir bu E-Ticaret dedikleri?

Geçtiğimiz yıl dünya çapında 1.5 trilyon dolar seviyesine ulaşan E-Ticaret’in büyümeye devam edeceği konusunda hemen hemen herkes hemfikir. Eğer, E-Ticaret, işiniz için önemliyse tartışmasız bu konuda vereceğiniz kararlar en önemli iş kararlarınız olacak.

En basit haliyle tanımlamak gerekirse E-Ticaret, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi online yoldan satmanız anlamına gelir. Geleneksel olarak, şirket sahipleri E-Ticaret yazılımlarına yatırım yaparken çekingen davranırlar. Büyük yatırımlar, geniş IT kurulumları ve uzman sistem yöneticilerine gereksinim duyarlar. Bu çözümler genel olarak pahalıdır ve yönetimi zordur. Aynı zamanda diğer sistemlerle entegre olma süreçleri uzun ve zahmetlidir.

E-ticaret yazılımları ile mal ve hizmet satan satıcılar müşterileriyle online yollardan direkt iletişim halindedirler. Elektronik ticaret de diğer ticaret yöntemleri gibi ekstra yazılımlara ihtiyaç duyar. Stok yönetimi, sipariş yönetimi ve muhasebe yazılımları E-Ticaret’in gereklilikleri gibi gözükebilir. Elektronik ticaret faaliyetlerinde birden fazla yazılımla çalışıp bunların hepsini birbirine entegre etmek, işe yeni başlayan şirket sahipleri için fazlaca karmaşık olabilir.

Neyse ki gelişen teknoloji ile online muhasebe yazılımları, E-ticaret platformlarını tek bir kontrol paneli üzerinden yönetmenize yardımcı oluyor. Ayrıca stok ve sipariş takibini de tek bir platform üzerinden yaparak işinizi mümkün olan en etkileşimli ve verimli şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

E-ticaret platformlarının ana özellikleri

Tüm E-Ticaret platformları size online olarak mağaza açabilme ve hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi online kanallar üzerinden satmanızı sağlar. Bu platformları kullanırken edindiğiniz yazılım çözümleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda olmak zorundadır. E-Ticaret platformları oldukça şeffaf olmalarından ötürü müşteri beklentileriyle en iyi şekilde buluşan hizmet ve ürünlerin sunulmasına ihtiyaç duyar. Bir E-Ticaret platformu:

  • Tek bir yazılım ya da kontrol paneli üzerinden yönetilmelidir. Farklı sistemlere kolay bir şekilde entegre olan ve entegre olma sorunlarını kolaylıkla ortadan kaldıran platformlar tercih sebebidir. Satış noktası, stok yönetimi ve müşteri hizmetleri, bulut tabanlı olarak yönetilmelidir.
  • Müşterinin görüşünü eksiksiz bir şekilde aktarmalıdır.Müşterilerin geri bildirimlerini tarafsız bir şekilde sağlanmalıdır. Doğru hedef kitle seçmek ve geliştirilmiş müşteri hizmetleri ile tek bir platform üzerinden tüm müşteri etkileşimleri takip etmek önemli bir avantaj unsurudur.
  • Siparişleri zeki ve düzgün bir şekilde düzenleyebilmelidir. Karlılığı maksimize edip sipariş yönetiminizi merkezîleştirilmeli ve tek bir stok yönetim envanteri üzerinden tüm kanallardaki tedarik zincirinin yönetilmelidir. Yeni müşteri beklentilerine çözüm olanakları üretebilen E-Ticaret platformları daha fazla kullanılır.
  • Yenilikçi müşteri deneyimleri gerçekleştirmelidir.Hızlı bir şekilde kişiselleştirilmiş mobil, web ve mağaza içi deneyimlerini markanız için farklılaştırmasını sağlayan E-Ticaret platformları, markalaşma yolunda en büyük yardımcınızdır.
  • Geliştirme opsiyonu limitsiz bir şekilde desteklenmelidir. Kolay ve hızlı bir şekilde farklı iş modelleri, kanalları, markalar, ülkeler ve diller ekleyebilme, yeni siteler yükleyebilme, E-Ticaret platformlarının diğer bir pozitif özelliğidir. Kapsamlı ve entegre bir yaklaşım Bir E-Ticaret platformu tüm ana işletme fonksiyonlarını tek bir çözüm altında toplar. Operasyonel süreçleri kolaylaştırır. Verilerin gerçek zamanlı tüm organizasyon boyunca görüntülenmesi büyük pazarlama avantajları sağlar. Bu avantajlar: Analitik ve raporlama Müşteri desteği Sipariş ve stok yönetimi Tedarik İçerik Yönetimi Pazarlama Fiyatlama ve promosyon Bugün E-Ticaret platformları gittikçe karmaşıklaşan müşteri talepleri ile gelişmekte. Bizim Hesap gibi online muhasebe yazılımları birden fazla E-ticaret platformu ile entegre olarak ve diğer işletme fonksiyonlarını bir araya getirerek, mal ve hizmet sağlayan, satış kanalarını geliştirmeye çalışan küçük ve orta ölçekli işletmeler için kişiselleştirilmiş çözümler sunar. Ön muhasebenin yanı sıra E-Ticaret yönetimini bir problem olmaktan çıkaran Bizim Hesap, zaman kazandırıyor ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmenize olanak tanıyor.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.