20.08.2020

Bizim Hesap’ta Aliexpress E-Ticaret Entegrasyonu

Bizim Hesap’ta Aliexpress E-Ticaret Entegrasyonu

Her geçen gün e-ticaret kullanımı daha çok büyüyor. Bu durum da her satış yapan işletmeyi dijital alanda da varlık göstermeye itiyor. Bağımsız bir web sitesi açarak satış yapmak, hazır e-ticaret paketleri ya da bağımsız bir altyapı ile kullanarak e-ticarette varlık göstermek mümkün olmakla birlikte birçok marka başlangıç olarak ya da kendi web sitesinin yanı sıra büyük pazar yerlerinde de yer almayı tercih ediyor. Bu büyük pazar yerlerinden biri de Aliexpress oluyor.

Neden Aliexpress Kullanmalıyım?

Bugün milyonlarca kullanıcısı olan, çok uygun fiyatta çeşitli ürünlerin bulunabildiği e-ticaret platformlarından biridir. Dünyanın her noktasından satın alma ve satış yapma imkanı sunan Aliexpress, fiyat avantajı sayesinde Amazon ve eBay gibi siteler karşısında da avantaj elde ediyor. Elbette sadece son tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, satış yapmak için işletmeler için de alan sağlıyor. Yani Aliexpress üzerinden sadece ülke içinde değil, ülke dışına da satış yapabilmeniz mümkündür.

Aslında Ali Group bünyesinde olan ve Ali Baba’dan sonra kurulmuş olan Aliexpress öncelikle 2010 yılında kurulduğu zaman Çinli firmaların yabancılara satış yapmasını amaçlıyordu. Ancak zaman içinde daha da büyüdü ve dünya pazarına tümüyle kendini açtı. Bu sayede de farklı ülkelerdeki işletmeler bile Aliexpress üzerinden satış yapabilmeye başladı.

Kullanıcıların basit bir üyelik işlemi sonrasında satın alma gerçekleştirebildiği platformda işletmeler de belli şartlar dahilinde yer alabiliyor ve satış yapabiliyor. Dünyanın en büyük pazar yerlerinden biri olması sayesinde satış yapacak olanlar için çok geniş bir kitleye erişme şansı da tanıyor.

Bizim Hesap ile Aliexpress Entegrasyonunu Kolayca Yapın

Büyük pazar yerlerinde yer almak her zaman için satış yapan işletmeler için büyük bir iş yükünü de beraberinde getiriyor. Bağımsız olarak var olan bir web siteleri olsa dahi genellikle pazar yerlerinin çok daha geniş kitlelere ulaşması sebebi ile o taraftan gelen satışlar da daha fazla olabiliyor. Bu yüzden pazar yerlerinde operasyonu yürütmek için daha kolay bir yöntem belirlemeniz gerekir.

Bizim Hesap sayesinde gerçekleştirebileceğiniz Aliexpress entegrasyonu sayesinde orada yapacağınız satış operasyonunu kolayca yürütebilirsiniz. Ürünlerinizin stok ve fiyat güncellemelerinin kolayca yapılmasının dışında e-fatura oluşturabilir, kargo takibi yapabilir, teslimat, iptal ve iade işlemlerini kolayca görebilirsiniz.

Stok ve fiyat bilgilerinizin güncellenmesinin sayesinde müşteri memnuniyetini korumuş olursunuz. Bununla birlikte e-fatura sayesinde de kağıt masrafı ve lojistik sorunundan kurtulursunuz. Ürün teslimat süreçlerinin ya da iadelerin takibini de kolayca yapabileceğiniz için çok fazla zaman kazanırsınız.

Bizim Hesap sayesinde gerçekleşecek Aliexpress entegrasyonu pazar yerindeki işlemlerinizi kolaylaştırmanın yanı sıra erişiminizi de kısıtlamaz. iOS ve Android uygulamaları sayesinde mobil cihazlarından da internete bağlı olduğunuz her yerden panele erişebilirsiniz.

Siz de hemen Bizim Hesaplı olun, operasyon ve takibi kolaylaştırın, satışlarınızı artırın.

Hemen Tanışalım

BizimHesap ile şirketinizin Ön Muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv ve tüm e-Ticaret operasyonunu tek platform üzerinden verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.